آستارا – فرماندار آستارا از بخشداران و شهرداران خواست، با همکاری نیروی انتظامی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بر استمرار تعطیلی طرح‌های سالم‌سازی دریا، گردشگاه‌ها و پارک‌ها نظارت و از برپایی چادر جلوگیری کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا عباس صابر روز شنبه در بازدید از اماکن تفریحی آستارا اظهار کرد: این تعطیلی ها تا اطلاع ثانوی و به لحاظ قرمز بودن وضعیت آستارا از نظر شیوع بیماری کرونا بوده و مدیریت این شرایط دشوار، نیازمند همکاری مردم و تقویت حس مسئولیت شناسی اجتماعی است.

وی ادامه داد: ماموران شهرداری های آستارا و لوندویل از برپایی چادر و اتراق شهروندان و گردشگران در پارک‌ها، فضاهای سبز، کمپ ها و مناطق ساحلی جلوگیری و مسافران نیز برای قطع زنجیره ویروس کرونا ، مسئولان را یاری کنند.

شهردار آستارا هم در این بازدید گفت: از ابتدای شیوع کرونا شهرداری با هدف آگاه سازی بیشتر در راستای پیشگیری و مراقبت شهروندان، بنرهای آموزشی در سطح شهر نصب کرده است.

جواد معیتی از شهروندان و گردشگران خواست برای حفظ سلامت خود و دیگران با رعایت نکات بهداشتی، از رهاسازی ماسک و دستکش یکبار مصرف در معابر و اماکن عمومی خودداری و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، سبب محدودیت هایی در اجتماعات شده و بهترین راهکار مقابله با آن، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و مرکز آن با جاذبه های تاریخی، طبیعی و تجاری جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.