رشت – رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به وقوع سیلاب در ساعت سه بامداد روز گذشته در شهرستان تالش گفت: در سیل روز گذشته ۲۰۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شدند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا محمد اکبرزاده دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سیلی که ساعت سه بامداد یکشنبه روی داد هر چهار بخش شهرستان تالش شامل حویق ، کرگانرود، مرکزی و اسالم را درگیر کرده است ، اظهار داشت:  با ارزیابی های انجام شده در بخش خانه ها تا کنون ؛  ۱۰ واحد مسکونی ۱۰۰ درصد تخریب شده اند و حدود ۳۰ واحد مسکونی آسیب دیده  نیاز به تعمیرات دارند و ۲۰۰ واحد نیز دچار آبگرفتگی شده اند .

وی اضافه کرد:  ۲۵کیلومتر در بخش  مسیر عبوری در معابر روستایی در یکصد روستای این شهرستان  دچار آسیب شده که  خسارت وارده بالغ بر یکصد میلیارد ریال براورد می شود.

وی با بیان اینکه در حال بررسی و ارزیابی برای  کمک معیشتی ، اثاثیه و تعمیرات منزل  هستیم ، خاطر نشان کرد:  اهتمام داریم تا خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهیم.

 عصر امروز استاندار گیلان نیز از مناطق سیل زده تالش بازدید کرد .

ارسلان زارع همراهی و صبوری کنونی موجود میان مردم را در مدیریت شرایط کمک کننده دانست و اظهار کرد: به سبب اهتمام رئیس جمهوری ، مجموعه دولت و قول مساعد برای حمایت های اعتباری؛ پس از برآورد کامل خسارات وارده از طریق سازمان مدیریت بحران کشور، اقدامات و پیگیری های لازم صورت می گیرد

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.  

از ساعت  ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر شنبه تا ۶ صبح  روز یکشنبه در منطقه  ماشین خانه کرگانرود  ۲۴۰ میلیمتر باران ثبت شده که این میزان بارش در ۱۲ ساعت به طور متوسط ۲۱ درصد از  میزان بارش سالیانه  است .