ایسنا/گیلان مدیرکل آموزش وپرورش گیلان گفت: همزمان با بازگشایی مدارس از روز ۱۵ شهریور تاکنون آموزش حضوری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی در ۹۷ درصد مدارس گیلان جریان دارد و حتی اگر یک دانش‌آموز هم به مدارس مراجعه کند براساس موازین سختگیرانه بهداشتی آموزش به این دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا محمد رحمتی در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش و ستاد مدیریت کرونای استان با اشاره به بسیج همه امکانات آموزش و پرورش در ارائه هر چه بهتر خدمات آموزشی، اظهار کرد: تضمین سلامت بهداشت جسمانی و روانی دانش‌آموزان، استفاده از فناوری‌های نوین و همچنین جلوگیری از افت کیفیت آموزشی برخی از اصول حاکم در بازگشایی مدارس محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به فرصت‌های متنوع آموزشی در سال تحصیلی جاری، افزود: آموزش حضوری، آموزش در بستر شاد، مدرسه تلویزیونی ایران، ارائه بسته‌های آموزشی و سیستم‌های مدیریت یادگیری از مهم ترین این فرصت‌ها هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اهمیت آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: همزمان با بازگشایی مدارس از روز ۱۵ شهریور تاکنون آموزش حضوری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی در ۹۷ درصد مدارس گیلان جریان دارد و حتی اگر یک دانش‌آموز هم به مدارس مراجعه کند براساس موازین سختگیرانه بهداشتی آموزش به این دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

رحمتی با بیان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، تصریح کرد: استفاده از ماسک در ۹۷ درصد مدارس، ضدعفونی روزانه مدارس در ۸۴ درصد مدارس و رعایت زمان کلاس‌های درسی به مدت حداکثر ۳۵ دقیقه در ۹۸ مدارس استان بخشی از این اقدامات پیشگیرانه به شمار می‌رود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: به منظور ارتقا و پایش دقیق وضعیت سلامت دانش‌آموزان، ۲۶۰۰ نفر معادل ۷۰ درصد مدیران مدارس به سامانه سلامت متصل شده‌اند.

وی با بیان آماری از روش‌های آموزش دانش‌آموزان در دو هفته اخیر، گفت: تاکنون ۳۲ درصد دانش‌آموزان به صورت حضوری و ۶۸ درصد آنان به صورت غیر حضوری بوده و در آموزش غیر حضوری نیز ۴۴ درصد دانش‌آموزان از مدرسه تلویزیونی ایران، ۳۸ درصد از شبکه شاد و ۱۸ درصد دانش آموزان گیلانی از سایر سیستم‌های مدیریت یادگیری بهره مند شده‌اند.