رشت – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بر ضرورت تشدید نظارت ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در مشاغل مختلف این استان تاکید کرد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا ، محمود قاسم نژاد عصر روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا افزود: در هفته های اخیر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی مشاغل کاهش یافته لذا ضروری است تا نظارت ها تشدید شود.

وی اظهار داشت: پلمپ واحدهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند نیز باید در دستور کار بهداشت و بازرسی و نظارت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از شهرستان های استان گزارش بازرسی هفته اخیر را ارایه ندادند، تصریح کرد: اگر این مهم تداوم یابد و به نظارت ها کم توجه ای شود ناچاریم تا در هفته بعد جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اسامی شهرستان ها را اعلام کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به بازگشایی مدارس از دو هفته گذشته اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا یا فوت ناشی از کرونا در دانش آموزان و معلمانی که در مدارس حضور یافته اند، نداشته ایم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان نیز با اشاره به گزارش های جمع آوری شده از ۱۵ شهریور تا چهارشنبه گذشته بر مبنای بازدیدهای میدانی، گزارش مدیران، نظرسنجی از مدارس و گزارش سایر دستگاه ها گفت: ۹۷ درصد مدارس از ۱۵ شهریور باز بوده و عوامل آموزشی، مدیر، معلمان در مدارس حضور دارند.

جابر اخلاقی با بیان اینکه در این مدارس از چند دانش آموز تا ۵۰ نفر برای آموزش حضور می یابند، افزود: ۹۸ درصد کادر آموزشی شامل مدیر، معلم و غیره نیز در مدرسه حضور دارند و ۲ درصد عدم حضور به دلیل بیماری های زمینه است.

وی با اشاره به آموزش دانش آموزان به دو شیوه حضوری و غیرحضوری و اینکه الزامی برای حضور آنان در مدارس نیست، اظهار داشت: بر اساس گزارش های دریافتی، ۶۷ درصد از اولیاء علاقمند به آموزش حضوری فرزندانشان با رعایت ایمنی و سلامت آنان هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۰ درصد مدارس گیلان از دستگاه تب سنج برخوردار هستند، خاطر نشان کرد: دستگاه ضدعفونی کننده در درب ورودی ۱۹ درصد مدارس نصب شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار هم اکنون ۳۲ درصد آموزش ها به صورت حضوری و ۶۸ درصد غیرحضوری در حال انجام است.