ایسنا/گیلان نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با همه ظرفیت ها و توانمندی هایی آستارا نرخ بیکاری این شهرستان دو رقمی است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا غلامرضا مرحبا در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: بندر مرزی آستارا، مینیاتوری از زیبایی هاست و همه ساله تعداد کثیری از گردشگران، این شهرستان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

وی با بیان اینکه این شهرستان پتانسیل های بالقوه ای را در حوزه های مرز زمینی، دریایی و ریلی دارد، ادامه داد: متأسفانه با همه ظرفیت ها و توانمندی های آستارا، نرخ بیکاری این شهرستان دو رقمی است.

وی با اشاره به اینکه باید منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا هر چه سریعتر فعال شود، افزود: اگر از این ظرفیت استفاده شود، می توان از جوانان این منطقه به عنوان نیروی مولد در حوزه کار استفاده کرد.

مرحبا،  از تحریف صورت گرفته در خصوص روستا و منطقه ویژه گردشگری “حیران” در برخی کتب درسی طی چند سال اخیر، به شدت انتقاد کرد و یادآور شد: این بسیار زشت است که وزارت آموزش و پرورش، بدیهیات را در کتب درسی خلق و تدریس کند.

وی با تأکید بر اینکه مطلب درج شده در خصوص “حیران” مثل آن است که در کتاب حسابان پایه دوازدهم و در این سطح علمی بگوئیم، دو ضرب در دو می شود هجده، خاطرنشان کرد: اینگونه اشتباهات و تحریف ها واقعیت ها عوض نمی کند، بلکه در ذهن فرزندان ما تحریف ها را جا می اندازد.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این خصوص نامه ای به وزیر مربوطه نوشته شده است، تصریح کرد: در نخستین روز آغاز مجلس، در این خصوص تذکرات لازم را از تریبون مجلس خواهم داد و وزیر مربوطه باید این اطمینان را بدهد تا کتب درسی که در آینده تدوین می شود، فارغ از هرگونه اشتباه باشد.

وی “آستارا” را در تیررس مستقیم تهاجمات فرهنگی دشمنان دانست و با توجه به اینکه این منطقه پایگاه مؤمنان سایر کشورهای حوزه قفقاز است، اضافه کرد: باید این شهرستان را از لحاظ فرهنگی بیشتر تقویت کنیم و با اختصاص اعتبارات بیشتر، پروژه های نیمه تمام آن را در حوزه های مختلف، به خصوص حوزه های دینی و معنوی از قبیل بازسازی حرم مطهر امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع) تکمیل کنیم.