آستارا – امام جمعه شهرستان آستارا گفت: اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، خواسته مقام معظم رهبری است و باید با دقت اجرا و نسل آینده‌ساز در چارچوب آن تربیت شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای آستارا اظهار کرد: سند ۲۰۳۰ متناسب با آرمان های کشورهای غربی و برای زیر پا گذاشتن فرهنگ اسلامی تدوین شده و تغییر سبک زندگی مردم از  هدف های آن است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید همواره عامل منویات مقام معظم رهبری باشد و مسئولان، با هر گونه توجه به سند ۲۰۳۰ به عنوان مروج فرهنگ غرب مقابله کنند.

وی بیان کرد: عادی سازی روابط کشورهای بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی اهانت به آرمان های فلسطین و دنیای اسلام است و تبعیت تعداد دیگری از کشورهای عربی از این اقدام ننگین دور از انتظار نیست اما باعث اتحاد مضاعف امت اسلام خواهد شد.

خطیب جمعه آستارا گفت: مطابق قانون تقسیمات کشوری گردنه حیران جزو جدایی ناپذیر شهرستان آستارا و استان گیلان است و مردم این شهرستان چاپ اشتباهی عکس این منطقه به اسم استان اردبیل را در کتاب حسابان پایه دوازدهم بر نمی تابند.

حافظ نیا گفت: بارها از رسانه های مختلف تصاویر گردنه حیران به اسم استان اردبیل منتشر و پخش شده و شایسته است وزارت آموزش و پرورش نسبت به اصلاح نوشته مربوط به آن عکس در کتاب یاد شده اقدام کند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.