رشت-ایرنا-سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه بر ضرورت شناسایی آسیب های موجود در فضاهای مجازی و ارائه راهکارهای مناسب در جهت پیشگیری از معضلات این حوزه تاکید کرد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حمید رضایی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در محل فرمانداری آستانه اشرفیه  اظهار داشت: باید تلاش شود تا با یک برنامه ریزی صحیح زمینه استفاده مطلوب از فضاهای مجازی در جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه نقش و تاثیر فضاهای مجازی در  جامعه را نمی توان نادیده گرفت ادامه داد: تولید محتوا در فضاهای مجازی می  تواند موجب کاهش ناهنجاری ها در این حوزه شود ، ضمن آنکه رسانه ها در این خصوص نقش موثری دارند.

رضایی همچنین با اشاره به فعالیت کانال های تلگرامی متعدد در فضاهای مجازی یادآور شد: کنترل چنین کانال هایی نیازمند در اختیار داشتن ابزار های قانونی است .

وی همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با توجه به استفاده برنامه شاد در مدارس نیاز است تا اولیاء و متولیان فرهنگی ، با آگاهی از آسیب ها و تهدیدهای فضاهای مجازی فعالیت دانش آموزان را در این حوزه با دقت مورد بررسی قرار دهند.

وی تشکیل کمیته رصد فضاهای مجازی در این شهرستان را ضروری دانست و یادآور شد: تشکیل این کمیته با هدف تبدیل تهدیدهای فضاهای مجازی به فرصت ، باید در اولویت برنامه های شورای فرهنگ عمومی منطقه قرار بگیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه در پایان خواستار همکاری و مشارکت کلیه نهادهای فرهنگی و اجتماعی این شهرستان به منظور تشکیل این کارگروه شد.

در چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستانه اشرفیه با موضوع استفاده از ظرفیت های فضای مجازی  امام جمعه و جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای منطقه  حضور داشتند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع شده است.