رشت – دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در دیدار با استاندار گیلان از افتتاح یک هزار و ۴۰۰ خانه هلال در کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری خبر داد و گفت: این خانه های هلال فردا ، در راستای افق بلند مدت کشور با تلاش دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛محمدحسن قوسیان مقدم چهارشنبه شب در این دیدار اظهار داشت: مرکز جامع توانبخشی رشت نیز با هدف ارائه خدمت به معلولان جسمی و حرکتی و سایر آحاد جامعه از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری راه اندازی می شود.

وی با اشاره به ظرفیت خوب دهیاری ها و اهمیت نقش آفرینی آنها در ارائه سریع تر خدمات به نیازمندان هنگام بروز حوادث افزود: ستون خیمه کمک رسانی ها، دست دهیاری هاست و تأکید داریم که از این پتانسیل به درستی استفاده شود.

استاندار گیلان نیز در این دیدار،  مردمی نمودن فعالیت های جمعیت هلال احمر و نیز فراهم سازی زمینه نقش آفرینی بیشتر جوانان را در اثرگذاری فزون‌تر اقدامات این نهاد موثر خواند و تأکید کرد : لازم است پایگاه های امداد و نجات این جمعیت در استان،  به لحاظ امکانات بیش از پیش تقویت شوند.

ارسلان زارع  ، مأموریت های این نهاد را گسترده خواند و با اشاره به شرایط جغرافیایی کشورمان و وقوع حوادث و بلایای مختلف اظهار داشت: گیلان، از جمله استان های حادثه خیز است که در تمام فصول سال، شاهد بروز اتفاقات طبیعی است و بر این مبنا ، جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، منشأ اثرات خوبی بوده است.

وی ادامه داد: در کنار وظایف این جمعیت؛ درک و فهم بالای مردم گیلان همراه با روحیه جوانمردی، ایثار و نوع دوستی آنان منجر به همکاری های عمومی و کمک به هم وطنان شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ابزار و امکانات جمعیت هلال احمر استان متناسب با مأموریت های گسترده آن نیست، تاکید کرد: لازم است پایگاه های امداد و نجات این جمعیت به لحاظ امکانات تقویت شوند.

وی فعالیت خانه های هلال را اقدامی موثر در جهت ارائه کمک های عمومی خواند و گیلان را در این بخش جزو استان های برتر کشور ذکر و اضافه کرد: ارائه  آموزش در خانه های هلال ، نقشی  تأثیرگذار دارد.

وی با یادآوری شیوع گسترده ویروس کرونا در گیلان، کوشش ها و همراهی های جمعیت هلال احمر و جوانان عضو این جمعیت با ستاد استانی مدیریت کرونا و دانشگاه علوم پزشکی گیلان را شایسته قدردانی دانست.

استاندار گیلان  به دیدار خود با رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص ارائه کمک های لازم برای تقویت تجهیزات و امکانات این جمعیت در استان، اشاره و تأکید کرد که گیلان همچنان نیازمند استمرار این کمک ها در جهت ارائه خدمات شایسته تر به هم وطنان است.

جمعیت هلال احمر استان گیلان،  ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد و هم اکنون ۱۹۴ خانه هلال در این استان فعال است.