رشت – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از آغاز نوبت‌دهی اینترنتی خدمات مراکز تعویض پلاک رشت از ۲۹ شهریور ماه جاری خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سرهنگ امیر طالبی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نیروی انتظامی با توجه به شرایط کنونی و گسترش خدمات الکترونیک برای تسهیل و تسریع در انجام امور در حوزه هوشمندسازی اقدامات بسیار ارزشمندی را انجام داده است ، اظهار داشت:  در همین راستا، پلیس در ارائه خدمات تعویض پلاک به منظور ارتقاء کیفیت خدمات به شهروندان و جلوگیری از ازدحام جمعیت، سیستم نوبت‌دهی آنلاین اینترنتی در مراکز تعویض پلاک را اجرا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان تعویض پلاک و یا دریافت خدمات از این مرکز می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور به نشانی “راهور ۱۲۰” به آسانی نسبت به دریافت آنلاین زمان شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو خود در روز و ساعت دلخواه اقدام کنند.
 وی با اشاره به اینکه  این طرح از روز شنبه  (بیست و نهم شهریور ماه)  اجرایی می‌شود ،  تصریح کرد: شهروندان از  ۲۹ شهریورماه از مراجعه حضوری بدون دریافت نوبت از سامانه اینترنتی به مرکز تعویض پلاک شهر رشت خودداری کنند ؛ چراکه به مراجعه‌کنندگان فاقد ثبت نام اینترنتی هیچگونه خدماتی از سوی مرکز تعویض پلاک ارائه نخواهد شد .

سرهنگ طالبی ادامه داد: همچنین افراد حتماً در زمان مشخص شده در ثبت نام اینترنتی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و در صورت گذشت زمان، ثبت‌نام  آنان در سامانه باطل می‌شود و نوبت در اختیار  ثبت نام کنندگان دیگر قرار خواهد گرفت.

وی به  ساعات کار مرکز تعویض پلاک رشت نیز اشاره و بیان کرد:  مراجعه متقاضیان  بین ساعت ۷ صبح  تا ۱۴  تعیین شده است و مراجعه کنندگان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همراه داشتن مدارک مورد نیاز به این مرکز مراجعه و در زمان مشخص خدمات مورد نظر را دریافت کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی  گیلان اظهار داشت:  با راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی اینترنتی، مراجعه مردم به مرکز تعویض پلاک رشت مدیریت شده و آنها می‌توانند از پنج  روز قبل ساعت ورود خودرو را به مرکز تعیین  و بدون انتظار در صف، نسبت به دریافت خدمات اقدام کنند.