آستارا – شهرداری و شورای اسلامی شهر آستارا از مدافعان سلامت و پزشکان و پرستاران بیمارستان، به پاس زحمات آنها برای درمان بیماران مبتلا به کرونا تجلیل کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا شهردار آستارا روز چهارشنبه در این آئین در ساختمان شورای اسلامی شهر آستارا گفت: همکاری نیروهای بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا قابل تقدیر است و پرستاران و پزشکان در خط مقدم مقابله با این بیماری هستند.

جواد معیتی اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری شهرداری نیز همراه کارکنان بهداشت و درمان برای بهداشت عمومی تلاش می کنند و ضدعفونی مرتب معابر و دفن متوفیان کرونا مطابق دستورالعمل های بهداشتی از وظایف ماست.

رئیس شورای اسلامی شهر آستارا هم گفت: مدافعان سلامت، مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سختی ها را به جان خریده و برای نجات هموطنان، به مقابله با کرونا برخاسته اند.

شهرام دولت ترکپور افزود: شهرک عباس آباد با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت، فاقد مرکز جامع سلامت است و اهالی به دلیل دوری از شهر، خواستار ساخت مرکز سلامت هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون، ۱۱۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان بستری شده اند و خدمات و جانفشانی های جامعه پزشکی و پرستاری در تأمین سلامت هموطنان، بر کسی پوشیده نیست و مردم همچنان در خارج از منزل ماسک بزنند.

نظام عباسی افزود: نصب دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان آستارا باعث رضایت شهروندان شده است و در سه ماه گذشته ۱۴۲ بیمار از خدمات آن بهره مند شده اند.  

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، پزشکان و پرستاران را بیش از سایر اقشار، در خطر قرار داده است و مردم و مسئولان از کادر درمانی قدردانی می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.