آستارا – مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: در سال تحصیلی جدید با کمبود ۲۰ معلم در مقطع ابتدایی این شهرستان مواجه هستیم و این کاستی از طریق بکارگیری معلمان حق التدریسی جبران خواهد شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سجاد موسوی سه شنبه در نشست خبری در ساختمان قدیمی آموزش و پرورش آستارا اظهار کرد: علاوه بر معلمان حق التدریسی از ظرفیت مدیران،  معاونان مدارس و معلمان نهضت نیز در زمینه تدریس استفاده خواهد شد.

وی بیان کرد: سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور با ۳۰۹ کلاس ابتدایی آغاز می شود و مدارس شهرستان طی روزهای آینده به طور کامل ضدعفونی خواهد شد.

وی ادامه داد: تعداد دانش آموزان ثبت نام کننده در برخی از مدارس ابتدایی آستارا به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر بسیار زیاد است و آموزش و پرورش این شهرستان در سال های آینده دو شیفته شدن برخی از مدارس را در دستور کار خود قرار می دهد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: ۱۲۶ کلاس دوره اول و ۱۱۲ کلاس دوره دوم دبیرستان در سال تحصیلی جدید فعال  می شود و در این مقاطع با کمبود معلم مواجه نیستیم و کتب درسی مدارس به زودی توزیع می گردد.

 وی ادامه داد: اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان حذف بخاری نفتی و جایگزینی پکیج و شوفاژ در مدارس روستاهای آق ‌مسجد، دگیرمانکشی، سیج، گیلده، خان ‌حیاطی، کوته ‌کومه، میه‌ کومه، گرده ‌کری لاتون و شونده ‌کش کانرود آستارا را آغاز کرده است و تا پایان سال به انجام می رسد.

 ۱۸ هزار دانش آموز در سال تحصیلی گذشته در ۱۵۰ مدرسه آستارا مشغول تحصیل علم بودند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت با ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.