رشت-ایرنا-مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان بر لزوم رفع موانع تولید به منظور ارتقاء فعالیت های واحدهای صنعتی تاکید کرد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا احمد علی شهیدی امروز در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانه اشرفیه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، اظهار داشت: حمایت از واحدهای صنعتی میتواند در شکوفایی ورونق اقتصادی منطقه موثر بوده ، ضمن انکه این امر در سال جهش تولید باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگی کلیه دستگاه ها در راستای رفع موانع تولید واحدهای صنعتی یادآور شد: حمایت از صنعت و سرمایه گذاران خصوصی می تواند در رونق اقتصادی و همچنین رونق چرخه تولید منطقه موثر باشد.

وی ایجاد اشتغال را از اهداف دیگر فعالیت های صنعتی و تولیدی عنوان و تصریح کرد: انتظار می رود در جهت اختصاص زمین های مناسب برای توسعه شهرک های صنعتی این شهرستان همکاری لازم از سوی متولیان امر صورت گیرد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این جلسه با اشاره به سیاست های دولت در سال جهش تولید به منظور حمایت از واحدهای صنعتی گفت: به منظور تحقق اهداف شعار سال ( جهش تولید ) رفع موانع تولید واحدهای صنعتی در این شهرستان باید با حساسیت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد.

یونس محمودی با اشاره به مشکلات واحدهای فعال در شهرک های صنعتی این شهرستان ادامه داد: تامین برق ، معوقات بانکی ، کمبود نقدینگی ، تامین مواد اولیه ، مشکلات مربوط به محیط زیست ، دریافت تسهیلات از جمله مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در این شهرستان بوده که ضروری است مورد پیگیری و توجه قرار گیرد.

محمودی در ادامه به فعالیت دو شهرک صنعتی نقره ده و پرکاپشت یاورزاده در این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۳ واحد صنعتی فعال در شهرک صنعتی نقره ده ( با اشتغال ۳۸۲ نفر ) مشغول فعالیت بوده و احداث  ۳۱ واحد نیز در این شهرک در دست اقدام است.

وی  همچنین با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی پرکاپشت یاورزاده نیز اظهار داشت: تعداد ۲۸ واحد فعال نیز با اشتغال ۲۵۴ نفر در این شهرک صنعتی فعالیت دارند.

به گفته محمودی تعداد ۱۶ واحد تولیدی صنعتی فعال نیز با اشتغال ۲۱ نفر در مجتمع کارگاهی آستانه اشرفیه فعالیت دارند.

وی حمایت از سرمایه گذاران و رفع موانع تولید را از سیاست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این شهرستان دانست و اظهار داشت: تعداد ۴۹واحد صنعتی موجود در این شهرستان نیز با اشتغال ۳۰۰ نفر در خارج از محدوده شهرک های صنعتی فعالیت دارند.

در ادامه این جلسه نیز مشکلات و مسائل واحدهای صنعتی و تولیدی واقع در شهرک های صنعتی شهرستان آستانه اشرفیه مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین فرماندار ، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، و جمعی از اعضای ستاد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ،  از هشت شرکت صنعتی و تولیدی واقع  در شهرک های صنعتی این شهرستان بازدید کردند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق گیلان با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است. مساحت مجموع شهرک های صنعتی و کارگاهی این شهرستان حدود ۴۰ هکتار است.