ایسنا/گیلان معاون حقوقی اوقاف گیلان، مساحت موقوفاتی که برای آنها سند مالکیت صادر شده را ۸۱ هزار و ۸۳۷ مترمربع دانست و گفت: ۳۰ سند مالکیت برای موقوفات شهرستان رشت دریافت کردیم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا حجت الاسلام حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران، از دریافت ۳۰ سند مالکیت برای موقوفات شهرستان رشت خبر داد و اظهار کرد: تثبیت مالکیت موقوفات از ماموریت های سازمان اوقاف است.

وی با بیان اینکه تثبیت مالکیت موقوفات نقش بسیار موثری در جلوگیری از موقوفه‌خواری دارد، گفت: از نظر شرعی و دینی بر خود وظیفه می‌دانیم که از موقوفات حفظ و حراست کنیم و در راستای صدور اسناد مالکیت آنها گام‌های مثبتی برداریم.

معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، با بیان اینکه در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی در استان برای تثبیت مالکیت موقوفات انجام شد، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با اقدامی جهادی تثبیت مالکیت موقوفات را تسریع ببخشیم.

حجت الاسلام کریمی مساحت موقوفاتی که برای آنها سند مالکیت صادر شده را ۸۱ هزار و ۸۳۷ مترمربع دانست و اضافه کرد: همکاری مشترک اداره اوقاف و بنیاد مسکن رشت در سال های ۹۸ و ۹۹ منجر به دریافت این تعداد سند مالکیت موقوفات شهر رشت شد.

وی ارزش تقریبی موقوفات سند مالیکت صادر شده را ۳۹ میلیارد و ۸۴۶ میلیون ریال دانست و تصریح کرد با توجه به تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن روند دریافت سند مالکیت برای موقوفات تسهیل شده است.

معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اوقاف گیلان، صیانت از موقوفات را یکی از رسالت‌های اساسی سازمان اوقاف دانست و یادآور شد: هر تلاشی برای احقاق حقوق موقوفات و تثبیت سند مالکیت موقوفات کمک به سنت حسنه وقف است.

حجت الاسلام کریمی ابراز امیدواری کرد: با روند رو به رشدی که در حال طی شدن است، شهرستان رشت در دریافت سند مالکیت موقوفات افزایش ۱۰۰ درصدی خواهد داشت.