رشت- سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی، استقرار جوی غالبا پایدار و روند افزایش نسبی دما تا پایان هفته در منطقه پیش بینی می شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا شبنم هادی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این هفته به ویژه برای  روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان گاهی به سبب به دلیل تقویت ناپایداری های موقتی در بعضی نقاط رگبار و رعد و برق مورد انتظار است .

وی تصریح کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی ؛ آسمان استان روز یکشنبه صاف تا قسمتی ابری ، گاهی افزایش ابر و وزش باد در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی و طی روز دوشنبه آسمان استان صاف تا نیمه ابری ،گاهی افزایش ابر و وزش باد رگبار و رعد و برق پراکنده به ویژه برای عصر و شب را شاهد خواهیم بود .

هادی نژاد،  بیشترین و کمترین دمای استان را در شبانه روز گذشته به ترتیب مربوط به تالش با ۳۲ درجه سانتیگراد و ماسوله با ۱۲ درجه سانتیگراد عنوان کرد .

وی تصریح کرد : همچنین دمای هوای رشت طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۷ تا ۲۶ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.

به گفته سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛  طی شبانه روز گذشته به ترتیب  در رودسر  ۱.۱ میلیمتر ، لاهیجان ۰.۷ دهم میلی‌متر و ماسوله ۰.۱ میلیمتر  باران باریده است.