رشت-ایرنا-فرمانده مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم رشت ایجاد احساس امنیت در بین مردم کمتر از تامین امنیت در جامعه نیست و خبرنگاران با اطلاع رسانی صحیح فعالیت های خادمان مردم حس امنیت در جامعه ایجاد می کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا ،  امیردریادار دوم آریا شفقت رودسری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار فعالیت اصحاب رسانه در بخش امنیت را مکمل فعالیت نیروهای نظامی و انتظامی دانست و افزود : خبرنگاران و اصحاب رسانه طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند .

وی با ابراز قدردانی از تلاش های خبرنگاران و فعالان رسانه ای گیلان در جهت انعکاس اخبار توانمندی ها و اقتدار نیروهای مسلح تصریح کرد:نیروی دریایی یک نیروی ترکیبی است و یگان های زیرسطحی، سطحی و هوا دریا در کنار تیپ های تکاوران دریایی تکمیل کننده این نیرو هستند.

در این مراسم خبرنگاران خبرگزاری ها پس از بازدید از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم رشت مورد تجلیل قرار گرفتند.

مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم رشت با ۱۶ مرکز علمی و یک مرکز آموزش نظامی، ۷۰ درصد کارکنان مورد نیاز نداجا را در بیش از ۲۰ رشته از جمله عرشه، مکانیک، برق و الکترونیک، آمار  تربیت کرده و هر ساله دو دوره جذب و دانش آموختگی در این مرکز انجام می شود.
 دانش آموختگان پس از جذب اولیه وارد این مرکز شده و پس از طی چندین مرحله آموزش وارد بدنه اصلی نیروی دریایی ارتش می شوند.