ایسنا/گیلان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: ویروس کرونا نیز مزید بر علت دشواری در تولید و تجارت استان شده است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا فرهاد دلق‌پوش در همایش دست یاریگر با هدف جلب کمک های مومنانه صمت گیلان گفت: تعصب و نوع‌دوستی مدیران بخش تولید استان در بحران‌های اخیر را ستودنی دانست و گفت: در این شرایط اقتصادی کشور، توسعه تولید و ایجاد اشتغال از هیچ عبادتی کمتر نیست.

وی با بیان اینکه مدیران واحدهای صنعتی با بردباری خود بار سنگینی را در حوزه اقتصادی از دوش دولت و مردم برداشته‌اند، افزود: تحریم‌های ظالمانه و نوسانات ارزی کم بود، ویروس کرونا نیز مزید برعلت دشواری در تولید و تجارت استان شده، ولی علیرغم دشواری ها و لطمات وارد شده، چرخ تولید از حرکت باز نمانده است.

دلق‌پوش از کمک‌های صورت گرفته توسط بخش اصناف در مرحله اول در قالب رزمایش مواسات تقدیر کرد و ادامه داد: بسیاری از مدیران بخش تولید و اصناف از بیان کمک‌های انجام شده پرهیز می‌کنند و راضی به طرح آن نیستند ولی تکالیف خود را با تعصب نسبت به هم نوعان خود انجام می‌دهند.

رییس سازمان صمت گیلان اقدامات شبانه‌روزی بیش از ۳ هزار واحد صنعتی و ۱۱۰هزار واحد صنفی استان در ایام کرونا را یادآور شد و خاطرنشان کرد: برخی واحدهای تولیدی در ایام کرونا خط تولید خود را تغییر دادند و نیازهای روز جامعه به‌ویژه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده را تولید کردند تا از این وضعیت بحرانی خارج شویم.