نماینده مردم رشت با اشاره به مشکلات کشاورزان مناطق شمالی کشور در فصل برداشت، تاکید کرد: از واردات و توزیع برنج خارجی در فصل برداشت جلوگیری شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا ، سید علی آقازاده نماینده مردم رشت در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: لازم است در فصل برداشت محصول برنج استان های شمالی کشور، برنامه ریزی صحیح برای خرید تصمینی برنج در این فصل و چند ماه جاری داشته باشیم، جلوگیری از نابسامانی بازار برنج و چپاول واسطه گران و رانتخواران در این حوزه امری لازم است چرا که این افراد در اینگونه موارد خیلی راحت به جان کشاورزان می افتند.

وی افزود: حمایت بیمه ای از کشاورزان موضوع مهم دیگر است، بارندگی های اخیر در  فصل برداشت خسارت های زیادی به محصولات این استان ها وارد کرده که باید مورد توجه قرار بگیرد، جلوگیری از واردات و توزیع برنج خارجی در این فصل از دیگر مباحث حائز اهمیت است، کشاورزان معمولا به دلیل ضعف در برنامه ریزی دولت در این حوزه هزینه هایی متحمل می شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد: موضوع ساماندهی منابع آبی نیز از سوی وزارت کشاورزی باید با همت بیشتری همراه باشد، مشکل عمده دیگر بحث جلوگیری از تغییر کاربری و غارت زمین های کشاورزی است که با حمایت از کشاورزان می توان این مشکل را برطرف کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس در پایان تاکید کرد: دولت در حوزه گرانی ارزاق عمومی و احتکار به داد مردم برسد.