ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به بارش ۴۰۰ میلیمتری باران طی سه ساعت در شهرستان املش، گفت: در همه شهرستان های گیلان بارندگی شدید در جلگه رخ داد و موجب شد بخش کشاورزی خسارت جدی ببیند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا امیر مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بارش ۴۰۰ میلیمتری باران طی سه ساعت در شهرستان امش، اظهار کرد: این حجم باران طی ۳۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان رودسر نیز ۲۰۰ میلیمتر بارندگی داشتیم، افزود: در شهرستان های انزلی، شفت، تالش، رضوانشهر، ماسال و لنگرود نیز بالای ۱۰۰ میلیمتر باران بارید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، از خسارت دیدن بخش زیرساخت و کشاورزی استان طی بارندگی های ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و اضافه کرد: در شهرستان های املش و رودسر هم در ارتفاعات و هم در جلگه بارندگی داشتیم، اما در سایر شهرستان های گیلان بارندگی شدید در جلگه رخ داد و موجب شد بخش کشاورزی خسارت جدی ببیند.

مرادی، با بیان اینکه مردادماه فصل برداشت محصول برنج از شالیزارهای استان است، عنوان کرد: شهرستان هایی که با بارش بالای ۱۰۰ میلیمتر مواجه بودند، بین ۳۰ تا ۷۰ درصد به اراضی شالیکاری آنان خسارت وارد شد.

وی از خسارت دیدن حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار هکتاری اراضی شالیکاری استان خبر داد و تصریح کرد: هنوز میزان دقیق خسارت ها را نداریم و تیم های ارزیاب در حال بررسی میزان خسارت هستند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه خوشبختانه با تخریب پل در استان مواجه نبودیم، خاطرنشان کرد: تنها در بخش رانکوه شهرستان املش یکی از گوشواره های پل دچار آسیب شد که روز گذشته با کمک راهداران اقدام به ترمیم آن کردیم.

مرادی، با اشاره به آب گرفتگی چند پل آبنما در رودسر و شفت و پاکسازی به موقع آنان، یادآور شد: گزارشی مربوط به تخریب منازل مسکونی و تلفات جانی در استان نداشتیم. البته تعدادی از روستاها در همه شهرستان ها با مشکل بالا آمدن آب و آب گرفتگی منازل مواجه هستند.

وی با بیان اینکه بارش های پراکنده تا پایان هفته ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی شرایط جوی دو روز گذشته و اطلاع رسانی به کلیه فرمانداران و بخشداران، توانستیم از حجم خسارات کم کنیم.