ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، بارندگی، وزش باد، رعد و برق، مه و تگرگ را از پدیده های مورد انتظار تا پایان هفته دانست و عنوان کرد: طی فردا و پس فردا با کاهش هشت تا ۱۷ درجه ای دما به طور متوسط در نقاط مختلف استان مواجه هستیم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه آسمان امروز در غالب نقاط کمی تا نیمه ابری، اظهار کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار طی امروز در منطقه است.

وی بیشینه و کمینه دمای هوای رشت را به ترتیب ۳۳ و ۲۴ درجه سلسیوس دانست و افزود: طی امروز با شکل گیری ناپایداری های موقتی در برخی از نقاط افزایش ابر و رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه به تدریج از فردا با نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه روند افزایش ابر، بارندگی، وزش باد، رعد و برق و احتمال تگرگ تا سه شنبه پیش بینی می شود، گفت: همچنین از چهارشنبه تا پایان هفته با شکل گیری جریانات ناپایدار در برخی از نقاط رگبار و رعد و برق مورد انتظار است.

دادرس، بارندگی، وزش باد، رعد و برق، مه و تگرگ را از دیگر پدیده های مورد انتظار تا پایان هفته دانست و عنوان کرد: طی فردا و پس فردا با کاهش هشت تا ۱۷ درجه ای دما به طور متوسط در نقاط مختلف استان مواجه هستیم.

وی احتمال آبگرفتگی منطقه ای، بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها، خسارت به شالیزارها، لغزندگی جاده ها، لغزش و رانش و اصابت صاعقه را دور از انتظار ندانست و اضافه کرد: مردم در این مدت از حضور در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.