ایسنا/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، از درخشش دو کودک گیلانی در جشنواره ملی نقاشی «صلح و دوستی» خبر داد و گفت: این مسابقه بیش از ۴۷ هزار شرکت کننده داشت.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا اسفندیار ضیایی در جمع خبرنگاران، از درخشش دو کودک گیلانی در جشنواره ملی نقاشی خبر داد و اظهار کرد: اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان عنوان برگزیده ششمین جشنواره ملی نقاشی «صلح و دوستی» جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۸ را از آن خود کردند.

وی افزود: «ترنم فتحی‌نیا» و «زینب دقیقی» که به ترتیب هشت و هفت ساله هستند، در حالی عنوان برگزیده ششمین جشنواره ملی نقاشی «صلح و دوستی» را به خود اختصاص دادند که ۴۷ هزار و ۸۸۰ اثر در این رویداد هنری شرکت داشتند.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان اینکه ترنم فتحی‌نیا با خلق اثر «زمینی که من دوست دارم» و زینب دقیقی با خلق اثر «کودک، صلح، طبیعت» در میان ۲۵ برگزیده این رقابت‌ جای گرفتند، تصریح کرد: این موفقیت با هدایت و راهنمایی سحر ترابی، مربی هنری مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بندرانزلی به دست آمده است.

ضیایی، با اشاره به انتشار فراخوان مسابقه نقاشی «صلح و دوستی» در سال ۱۳۹۸، گفت: آموزش فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه با موضوع همیاری، نوع دوستی و کمک و نهادینه‌سازی این فرهنگ در میان نسل کودک و نونهال با بهره‌گیری از هنر نقاشی در اولویت دست اندرکاران برگزاری این رویداد هنری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعیت هلال احمر قرار داشت.

وی متذکر شد: در برنامه فرهنگی و هنری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با استقبال مخاطبان چهار تا ۱۲ ساله همراه بود و گروه داوری استانی پس از بررسی آثار ارسالی، هفت اثر برتر را به دبیرخانه این مسابقه در استان سمنان ارسال کرد.