ایسنا/گیلان رئیس پلیس راه گیلان از اجرای طرح ویژه برخورد با تخلفات خودرویی در محورهای ییلاقی و کوهستانی در هفته جاری خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا سرهنگ جاور صفاری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های استفاده از نوار ساحلی، تمایل سفر به محورهای جنگلی و کوهستانی در گردشگران رو به فزونی است.

این مقام انتظامی با اشاره به محورهای مهم و دارای جذابیت‌های بصری متعدد در استان، افزود: پلیس راه گیلان طی تدوین تاکتیک جدید با همکاری و هماهنگی با فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها در ۱۰ محور پرتردد ییلاقی استان، پوشش ویژه انتظامی ترافیکی را اجرا خواهد کرد.

وی گفت: در این طرح تیم‌های تلفیقی پلیس راه و پاسگاه‌های انتظامی با استقرار در محورهای ییلاقی و کوهستانی با تخلفات شایع مانند عدم استفاده از کمربند ایمنی، تخلفات حادثه‌ساز، تخلفات موتورسواران، ناهنجاری‌ها و تخلفات شیشه دودی برخورد می‌شود.

رئیس پلیس راه استان گیلان به همه رانندگانی که قصد سفر به محورهای ییلاقی و تفرجگاهی را دارند توصیه کرد، حتما با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، دقت لازم را در محورهای اعلامی داشته و از هرگونه افعال مخاطره‌آمیز که احتمال وقوع تصادف را متصور می‌سازد، پرهیز کنند.