ایسنا/گیلان رییس سازمان صمت گفت: اعمال نرخی مجزا در مورد حق‌العمل کاری معاملات ملکی و نمایشگاه‌های خودرو در برخی شهرستانهای استان گزارش شده است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا  فرهاد دلق‌پوش امروز در جلسه کمیسیون نظارت استان گفت: نرخ جدید اعلام شده معاملات ملکی و نمایشگاه‌های خودرو در کل استان یکسان است و هیچ شهرستانی حق ندارد در این خصوص جزیره‌ای عمل کند.

وی برهماهنگی کلیه شهرستانها در اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار و کمیسیون نظارت استان تاکید و تصریح کرد: بر اساس گزارش واصله برخی از شهرستانها اقدام به اعمال نرخی مجزا در مورد حق‌العمل کاری معاملات ملکی و نمایشگاه‌های خودرو می کنند که کاملا خلاف قانون است و در صورت وجود مستندات تخلف، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

 دلق‌پوش، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های تشکل‌ها و اتحادیه‌ها را در کاهش فشار بر مردم و شبکه بازار در این شرایط را موثر دانست و ادامه داد: اجازه ندهیم که کوچکترین وقفه در ارائه خدمات و نظارت بر امور صنفی وارد شود و نقش اتحادیه‌ها و اتاق های اصناف در شرایط بحرانی محسوس تر خواهد شد.

 رییس سازمان صمت گیلان بر پایبندی مصوبات ستاد تنظیم بازار و کمیسیون نظارت به عنوان یک مرجع عالی تاکید و عنوان کرد: فقط بخشی‌نگری و گرایش صنفی بر بازار حاکم نباشد و ملاک عمل؛ خدمت رسانی مطلوب به مردم و تعادل بازار با تکیه بر مصوبات قانونی قرار گیرد.

وی افزود: بدون هیچ تعارفی با کوچکترین تخلف در بازار برخورد شود تمام سعی باید بر این باشد که کمیسیون نظارت فقط مباحث نظارتی را نباید انجام دهد انتظار داریم از جانب اصناف پیشنهاد و طرح های سازنده برای تعادل و روان سازی وضعیت بازار ارائه شود.

دلق پوش خاطرنشان‌ کرد: بر اساس قانون نظام صنفی؛ افرادی که در رأس اتحادیه های صنفی قرار می گیرند، هم باید پروانه کسب معتبر داشته باشند هم به صورت واقعی در آن رسته فعالیت کنند و گرنه صلاحیت حضور در اتحادیه را ندارند.