رضوانشهر – امام جمعه پره سر گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی برگرفته از ولایت امیر المومنین علی (ع) و غدیر است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حجت الاسلام محمد مهدی نژاد روز شنبه در جلسه هماهنگی بنیاد غدیر این شهرستان اظهار داشت: همه وظیفه داریم غبار غربت را از چهره غدیر با تبیین فرهنگ و اهداف آن بزداییم، چون در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام رویدادی به مهمی غدیر نیست، رویدادی که دین با آن کامل و نعمت تمام شده و موجب خشنودی خدا و نا امیدی دشمنان شده است.

 وی، عیدغدیر را مهمترین عید مسلمانان عنوان و تصریح کرد: به همین دلیل باید برای بزرگداشت واقعه غدیرخم فرهنگ سازی و برنامه ‌ریزی شود و مسوولان فرهنگی و هنری شهرستان این روز مهم تاریخی را با ظرافت بیان کنند.

 وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای عید غدیر افزود: هر سال مردم متدین و ولایتمدار شهرستان و علاقه مندان به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این زمینه نقش موثری ایفا می‌کنند.

 امام جمعه پره سر با بیان اینکه تجلی واقعه غدیر در ولایت‌ فقیه نهفته است، ادامه داد: در حقیقت غدیر تلاشی در جهت وحدت مسلمین است چرا که می ‌تواند محور وحدت باشد و شبهات مطرح شده را برطرف می سازد.

 همچنین معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رضوانشهر نیز با بیان اهمیت این ایام گفت: رضوانشهر و پره سر با توجه به تنوع قومی و مذهبی در این راستا دارای ظرفیت بسیار بالایی است و پاسداشت دهه امامت و ولایت در این مناطق مورد خواست و تأکید همه مردم و مسئولان می باشد.

 قربان خوشحال بیان کرد: در سال های گذشته، واقعه غدیر در این مناطق به صورت نمایشی بازسازی و مورد استقبال واقع می شد، ولی امسال با توجه به شرایط خاص و شیوع بیماری کرونا باید به شیوه های دیگری در این زمینه فعالیت کنیم.

 همچنین مسئول امور شهرستانهای بنیاد غدیر استان گیلان نیز در این نشست گفت: از ظرفیت رضوانشهر برای تحقق بنیاد بین المللی غدیر باید نهایت بهره و استفاده را ببریم و وجود چهره هایی از مذاهب تشیع و تسنن در این شهرستان برای این امر مهم یک فرصت می باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن حسن زاده فومنی افزود: ما مدعی هستیم که انقلاب اسلامی ما به انقلاب حضرت حجت متصل خواهد شد و چنین واقعیت عظیمی با پرداختن به فرهنگ غدیر عملی می گردد.

 حسن زاده فومنی، با اعلام برخی از برنامه های ستاد اجرایی بنیاد غدیر در مناطق مختلف گیلان  گفت: راه ‌اندازی پویش‌های مردمی در فضای ‌مجازی، برگزاری مسابقه و دلنوشته غدیر، برپایی کارگاه‌های عمومی و تخصصی غدیرشناسی، ترویج حفظ خطبه غدیر از طریق مسابقه، تجلیل از سادات شهید و مدافعان حرم، تجلیل از خادمان و برگزاری همایش ویژه پیرغلامان علوی، برگزاری مسابقه کتابخوانی از جمله برنامه‌های دهه امامت و ولایت امسال است.

 از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر در جمهوری اسلامی ایران به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است. قربان و غدیر هر دو نماد اطاعت و سرسپردگی در برابر وحی الهی برای اکمال و تکمیل حرکت انبیا جهت تجلی  اراده الهی در رسیدن به سعادت انسانی است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که حدود نیمی از جمعیت این مناطق را هموطنان اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.