آستارا – جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری ستاد گرامیداشت غدیر و دهه امامت و ولایت در آستارا در فضای مجازی آغاز شد و اماکن عمومی این شهرستان با همکاری دستگاه‌های متولی آذین‌بندی می‌شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا امام جمعه آستارا روز شنبه در جلسه ستاد غدیر در دفتر خود اظهار کرد: در دهه امامت و لایت مسابقه هایی با موضوع آن در فضای مجازی برگزار می شود و در داخل اداره ها هم زمان با اذان ظهر، زیارت حضرت علی (ع) پخش خواهد شد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا بیان کرد: در صورت قرار گرفتن شهرستان آستارا در وضعیت زرد ابتلا به کرونا، جشن عید غدیر خم و برنامه های فرهنگی و هنری آن در روز ۱۷ مرداد در پارک ساحل مخیری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: غبار روبی بقعه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) و مزار شهدا، برپایی ایستگاه های صلواتی توزیع بسته های شیرینی در ورودی امام زادگان و پخش مولودی در روز عید غدیر خم در شهر توسط یک خودروی سیار از برنامه های فرهنگی دهه امامت و ولایت است.    

امام جمعه آستارا گفت: ۱۶ برنامه تا پایان روز عید غدیر در این شهرستان پیش بینی شده و بزرگداشت مقام علی (ع) و عید غدیر، تکریم ارزش های الهی و انسانی است و برنامه های دهه امامت و ولایت باید آغازگر حرکتی تازه برای تبیین اندیشه های والای علی (ع) به جوانان و امت اسلامی باشد.

وی اضافه کرد: شکوفایی انقلاب اسلامی، از برکات آموزه های عیدغدیر است و پایداری ملت ایران به ولایت و مکتب اهل بیت (ع)، دسیسه های شوم استکبار را نقش بر آب و ضربه های سنگینی بر پیکر نحس آنان وارد کرده است.

 از عید سعید قربان تا عید غدیر خم به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده و به دلیل شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است، اغلب برنامه ها و همایش ها برای جلوگیری از تشکیل اجتماعات و شیوع ویروس کرونا، در فضای مجازی اجرا می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.