رشت – مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از بروز خسارت هایی بدنبال وقوع سیلاب در سه روستای شهرستان تالش خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا امیر مرادی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین گزارش دریافتی از فرمانداری تالش؛  سیلاب طی صبح امروز در منطقه ای از شهرستان تالش خسارت هایی را به سه روستای عشایری در مناطق کوهستانی این شهر وارد کرد .

  وی اظهار داشت: بدنبال وقوع این سیلاب ؛ مسیر ارتباطی روستاهای ییلاقی ناو  و بیلی بخش اسالم تخریب شد .

وی با بیان اینکه همچنین یک دهنه پل نیز در وقوع سیلاب در این منطقه تخریب شد؛ آبشستگی جاده ها ، تلف شدن دو راس دام و خسارت به یک نیروگاه آبی در این منطقه را  از دیگر  خسارت های سیلاب امروز در شهرستان تالش عنوان کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان خاطر نشان کرد: خوشبختانه این سیلاب تلفات جانی نداشته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تخریب منازل مسکونی در این منطقه نداشتیم، تصریح کرد: برای کمک به رفع مشکلات ایجاد شده ناشی از سیلاب؛ برای استفاده از امکانات  آب منطقه ای، تجهیزات راهداری و هلال احمر هماهنگ شده ؛ ضمن آنکه هلی کوپتر امداد نیز در صورت نیاز در حالت آماده باش است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش‌های شدید رگباری از روز دوشنبه از شهروندان و گردشگران خواست تا ضمن پی جویی  پیش بینی های هواشناسی و توجه به هشدارها ، از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و تردد غیر ضروری به مناطق کوهستانی استان بپرهیزند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.از ابتدای امسال این سومین سیلاب به وقوع پیوسته در  شهرستان تالش است.