رشت – طرح استیضاح ناصر حاج محمدی شهردار رشت غروب چهارشنبه در صحن شورای اسلامی اعلام وصول شد و بر این اساس قرار بر این است تا جلسه استیضاح شنبه هفته آینده برگزار می شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا طرح استیضاح شهردار رشت دوشنبه گذشته طی جلسه بررسی طرح سوال از شهردار و عدم اقناع ۶ عضو شورای اسلامی این شهر از پاسخ های ناصر حاج محمدی رقم خورد.

 ناصر حاج محمدی در جلسه قبلی شورا به ۱۱ سئوال اعضای شورای پاسخ داد که در نهایت با رای گیری ۱۰ نفر از حاضران شورا، ۴ نفر پاسخ را پذیرفتند اما ۶ عضو از جواب ها قانع نشدند.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت در جلسه امروز گفت : اگر شهردار رشت در پست خود باقی ماند همه مکلف کمک به او برای پیشبرد امور مربوط به شهر و شهرداری و عمرانی و آبادانی این دیار هستیم.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه ما اعضای شورا نمایندگان مردم در پارلمان شهری هستیم، افزود: همه ما با رای شهروندان رشت عضو شورا شده ایم لذا باید به رسالت و تعهد خود به خوبی عمل کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی رشت نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: با توجه به مسئولیت کمیسیون بهداشت شورای شهر درخواست می شود که نامه ای به دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان ارسال شود تا آمار روزانه مبتلایان به کرونا را به این کمیسیون اعلام کنند.

دکتر بهراد ذاکری خاطر نشان کرد: ما نمایندگان مردم  رشت باید در جریان وضعیت این بیماری قرار گیریم تا اقدامات لازم را در کمیسیون بهداشت شورای اسلامی داشته باشیم.

وی بیان داشت: هشدارها درباره بیماری کرونا و توصیه های بهداشتی باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهروندان بیش از پیش ارایه شود تا آنها در حفاظت فردی اهتمام جدی تر داشته باشند.

شورای اسلامی رشت ۱۱ عضو دارد، این کلانشهر دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.