آستارا – رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: هزار و ۴۰۰ خانوار دارای معلول از خدمات طرح توانبخشی این اداره بهره‌مند می‌شوند و در این راستا ماهانه ۱۲۰ هزار ریال یارانه به هر خانوار اختصاص می‌یابد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا فریبرز خورشیدی روز چهارشنبه در اداره بهزیستی آستارا اظهار کرد: در این طرح، استعدادهای معلولان در زمینه های کارآفرینی، اقتصادی و هنری توسط کارشناسان بهزیستی شناسایی و از آنها در موقعیت های مختلف اجتماعی استفاده می شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، معلولان منزوی به زندگی بازخواهند گشت و توانمندسازی آنها از طریق بالا بردن آگاهی و ایجاد محیط بدون موانع فیزیکی پیگیری می شود.       

خورشیدی گفت: اداره بهزیستی آستارا از ۲۷ معلول در منزل خودشان مراقبت می کند و ماهانه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال به هر یک از آنها پرداخت می شود.

رئیس اداره بهزیستی آستارا افزود: ساخت ۹ واحد مسکونی معلولان با مشارکت سپاه و بنیاد مسکن آغاز شده است و به هر واحد علاوه بر ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت، ۳۶۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض بهزیستی پرداخت می شود.

وی ادامه داد: برای اشتغال معلولان نیز کارهای خوبی انجام می گیرد و در سال گذشته ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به معلولان متقاضی پرداخت شده است.

 ۲۱ تا ۲۶ تیرماه هفته بهزیستی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.