آستارا – نمایشگاه کتاب ۵۰ ناشر از نقاط مختلف کشور با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا دایر شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه سه هزار عنوان کتاب ۵۰ ناشر ملی در موضوعات دفاع مقدس، فرهنگ، دین، ادبیات، روانشناسی، کودک و نوجوان، پزشکی، داستان و تاریخ با ۵۰ درصد تخفیف از ساعت ۹ تا ۲۱  تا ۲۵ مردادماه عرضه می شود.

شاپور تشرینی افزود: ۱۵ باشگاه کتابخوانی با ۶ تا ۱۵ عضو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه های عمومی و ۲ مدرسه آستارا برای ترویج پرسشگری، اعتماد به نفس، قدرت بیان و فرهنگ مشارکت فعال است و اعضای باشگاه ها از ۵۰ درصد تخفیف خرید کتاب از کتابفروشی های گیلان بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: کلاس های قرآن، بازیگری، طراحی و نقاشی، خوشنویسی، عکاسی، تصویربرداری، عروسک بافی، کاموا بافی، شیرینی پزی و شعر تا پایان تابستان با همکاری انجمن های هنری در اداره ارشاد آستارا برگزار خواهد شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و هفت انجمن هنری در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در چهار کتابخانه آن عضو هستند.