آستارا – ماموران بهداشت محیط در آستارا پنج واحد قلیانسرا را به علت تخلفات بهداشتی پلمب و امدادگران هلال‌احمر به یک نوجوان مارگزیده امدادرسانی کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز چهارشنبه در حاشیه پلمب قلیانسراها گفت: با هماهنگی قضایی از ۴۸ ساعت قبل به سفره خانه ها، رستوران ها و کافه ها در خصوص خودداری از عرضه قلیان  اخطار داده شده و امروز پلمب عرضه کننده های قلیان آغاز شده است و متصدی پنج واحد صنفی را به دادگاه معرفی کردیم.

نظام عباسی بیان کرد: توتون های میوه ای آغشته به مواد شیمیایی با ترکیبات سرطان زا در قلیانسراها عرضه می شود و مصرف آن، احتمال شیوع و تشدید بیماری کرونا را در پی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: زیان جانی و مالی قلیان، بیشتر از سیگار است و تیرگی زیر چشم و لب، چروک پوست، پیری زودرس و زردی و فساد دندان ها از نشانه های ظاهری مصرف قلیان است.

بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و یکی از مراکز شیوع ویروس آن، قلیانسراها هستند و با واحدهای عرضه کننده قلیان مقابله می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم گفت: صبح امروز یک نوجوان ۱۵ ساله اهل روستای خان بلاغی بخش مرکزی، از ناحیه پا دچار مارگزیدگی و مصدومیت شده بود.

حسین خورشیدی افزود: ۲ امدادگر پایگاه هلال احمر محور آستارا-اردبیل بعد از ارائه کمک های اولیه، مصدوم را به بیمارستان شهید بهشتی آستارا منتقل کردند و وضعیت عمومی او مطلوب است.

 وی به گردشگران و شهروندان توصیه کرد، در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند. 

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۲ شهر و ۶۲ روستای کوهستانی و جلگه ای در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.