آستارا – ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آستارا یک هکتار اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد و نیروهای آتش‌نشانی این شهرستان، آتش‌سوزی یک ساختمان نیمه‌کاره را مهار کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا روز چهارشنبه گفت: فردی در روستای دمیر اوغلی کش، یک هکتار از اراضی ملی را تصرف کرده بود و امروز با پیگیری حقوقی به آزادی زمین و دستگیری و معرفی متخلف به دادگاه اقدام شد.

سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا هم اظهار کرد: ظهر امروز آتش سوزی یک ساختمان نیمه کاره در خیابان فارابی با تلاش چهار آتش نشان و با ۲ خودروی آتش نشانی مهار شد.

بابک لطف جویی ادامه داد: این حادثه خسارت جانی نداشته اما به سقف و دیوار ساختمان خسارت وارد شده و علت آن در دست بررسی است.

وی از شهروندان خواست در موقع آتش سوزی، نشانی دقیق محل حادثه را به آتش نشانی ارائه و با حفظ نظم و آرامش، عوامل آتش نشانی را در مهار حادثه یاری کنند.

واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا با ۱۸ نیروی انسانی و هشت خودروی سنگین، نیمه سنگین، امداد و آب رسان فعالیت می‌کند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۴۰ هزار هکتار اراضی ملی در ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.