ایسنا/گیلان مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان گفت: در بحران کرونا بیش از ۱۰هزار بیمار سرپایی کرونایی ویزیت و از این تعداد نزدیک به ۱۰۰۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت بستری شدند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا دکتر شهدی نژاد در گفت وگو با ایسنا با تبریک ۲۵ تیرماه روز تامین اجتماعی اظهار کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان در درمان مستقیم دارای یک بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت و دو پلی کلینیک تخصصی شماره یک رشت و انزلی و ۱۰مرکز درمانی در شهرهای رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، فومن، لوشان، تالش، اسالم و آستارا است.

وی با بیان اینکه اداره درمان تامین اجتماعی استان گیلان در درمان غیرمستقیم از طریق دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی با بیش از ۲۳۰۰ موسسه درمانی طرف قرار داد است گفت: بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) رشت در سال گذشته به بیش از ۱۷هزار بیمار بستری خدمات درمانی رایگان ارائه کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت با شیوع بیماری کووید ۱۹ براساس تصمیم ستاد کرونا استان و دستور مدیرعامل سازمان از ابتدای اسفندماه به عنوان یکی از مراکز اصلی پذیرش بیماران کرونایی تعیین شد گفت: در بحران کرونا بیش از ۱۰هزار بیمار سرپایی کرونایی ویزیت و از این تعداد نزدیک به ۱۰۰۰ بیمار کووید ۱۹ در این بیمارستان بستری شدند.

شهدی نژاد یادآور شد: در یکسال گذشته بالغ بر ۷۶۰۰ مورد بازرسی از موسسات طرف قرار داد انجام شده است.

وی اجرای طرح استقرار نسخه الکترونیک را از اقدامات مهم در مراکز طرف قرار داد عنوان و تصریح کرد: در این طرح تاکنون بیش از ۱۳۰۰ طرف قرار داد ثبت نام کرده اند و بیش از ۳۴۰هزار نسخه بصورت الکترونیکی صادر شده است .

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان درمانگاه آستانه اشرفیه، بیمارستان ۶۴ تختخوابی کومله لنگرود، ساختمان جدید پلی کلینیک تخصصی انزلی و مرکز جراحی قلب بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت را از دیگر طرح های توسعه ای در دست اقدام بیان کرد.