رشت – ۱۱ طرح صنعتی گیلان عصر امروز به صورت همزمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار به بهره برداری رسید.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این طرح در جریان بازدید و حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از سه مورد از این طرح ها در جمع خبرنگاران گفت: امروز همزمان با هفته ششم «پویش تولید، تداوم امید» ۱۱ طرح صنعتی با تولیدات متنوع با حضور حسین مدرس خیابانی به بهره برداری می رسد که سه واحد آن به صورت مستقیم با حضور وی راه اندازی می شود.

فرهاد دلق پوش با بیان اینکه این طرح ها موجب تداوم تولید و پویایی صنعتی در گیلان می شود، تصریح کرد: برای بهره برداری از این پروژه های صنعتی ۹۶۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی اظهار داشت: با بهره برداری از این واحدهای صنعتی زمینه اشتغال بیش از یک هزار نفر به صورت مستقیم در گیلان فراهم شده است.

دلق پوش درباره واحدهای مورد بهره برداری بیان کرد: سه واحد صنعتی در زمینه قطعات خودرو، انواع اوراق فشرده ام. دی. اف و قطعات کولر اسپیلت و همچنین رونمایی از طرح داخلی سازی قطعات خودرو در راستای جهاد خودکفایی است که با حضور دکتر مدرس حسینی و استاندار گیلان بهره برداری شد و هشت واحد دیگر همزمان با بهره برداری از این سه طرح افتتاح شدند.

افتتاح پروژه های مربوط به شرکت گیل آرا بافت کاسپین (تولید انواع کف پوش پنج و سه بعدی خودرو)،  طرح توسعه شرکت ایران رادیاتور (تولید قطعات کولرهای گازی)، طرح توسعه شرکت آرین تخته (تولید MDF و انواع اوراق فشرده) و بهره برداری همزمان هشت واحد تولیدی دیگر شامل طرح توسعه شرکت های تولید دستکش نخی روکش دار، تولید خودتراشی پلاستیکی،  توسعه شرکت تولید انواع دستکش نخی روکش دار، شرکت بسته بندی عسل، طرح توسعه شرکت تولید قوطی آلومینیومی،  توسعه صنایع غذایی تولید کننده چای و دمنوش، شرکت تولید انواع الکتروموتور و توسعه شرکت تصفیه و بسته بندی انواع روغن از دیگر واحدهای مورد بهره برداری امروز با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی در گیلان فعال است.