آستارا – حجت‌الاسلام محمدمهدی حبیبی طی آئینی با حضور مسئولان استانی و محلی به عنوان سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا معرفی شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا قائم مقام مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان روز سه شنبه سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: وحدت و همدلی علما همواره زمینه ساز رویش های نو در حوزه های دینی و فرهنگی بوده است.

حجت الاسلام محمد پورشعبانعلی اظهار کرد: انقلاب اسلامی در گام دوم با بهره گیری از آرمان های شهدا به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی است و تحقق حاکمیت دینی و الهی ضروری است.

وی بیان کرد: در راستای تبلغ دین اسلام باید در دانشگاه ها، مدارس، رسانه ها و دستگاه های فرهنگی به نحو شایسته اقدام شود و کارهای بزرگی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان صورت گیرد.

وی ادامه داد: فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در جنگ نرم دشمن که افکار و عقاید جوانان را نشانه گرفته، بیشتر برای جذب قشر جوان است و در این راستا از آموزه های دینی و قرآنی بهره می گیریم.

امام جمعه آستارا هم گفت: اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با اجرای برنامه های ابتکاری و خلاقانه نسبت به تبلیغ و ترویج دین اسلام تلاش می کند و باید این مسیر تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی آستارا در دوره اخیر درخشش خاصی از خود نشان داد و نهادهای دینی و علما برای ساماندهی بیشتر تبلیغات دینی تلاش می کنند و تشکل های دینی و هیات های مذهبی همکاری خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: ورود به مساجد بدون استفاده از ماسک ممنوع است و حضور مومنان در برنامه های مساجد باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک همراه باشد و شهروندان در مقابله با کرونا همکاری کنند.

در پایان این آئین از زحمات حجت الاسلام حسینعلی رضازاده قدردانی و حجت الاسلام حبیبی به عنوان سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا معرفی شد.

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است و مسئولان و پزشکان برای مقابله با آن، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی را توصیه می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۸۷ مسجد و حدود ۲۰۰ هیات مذهبی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.