رشت – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: نوع فعالیت و کسب کار در گیلان به فراخور سیاست های دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دچار تغییراتی شده و امروز تسهیلات و نحوه حمایت دولت را از پرداخت وام به سمت حمایت از زنجیره تولید و کسب و کار سوق داده ایم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا آرش فرزام صفت عصر روز یکشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با موضوع تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید در فرمانداری شهرستان رشت افزود: صندوق کارآفرینی امید در این حمایت موثر بوده است.

وی با بیان اینکه سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت از قراردادهای فعالیت های مبتنی بر فروش است، اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید از ابتدای امر به حمایت از فعالیت های کسب و کار عموما در حوزه زنان و جوانان پرداخته است.

وی خاطر نشان کرد: صندوق کارآفرینی امید در ارایه تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی یکی از موسسات و بانک های عامل بوده که نقش موثری در این باره داشته و دارد.

وی در ادامه سخنانش از دستگاه های اجرایی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهادکشاورزی، سایر مجموعه ها و نیز بخشداران خواست هر روستا یک عنوان فعالیت را شناسایی کرده تا اقدامات لازم انجام شود که نقش مهمی در حضور گردشگر دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در این جلسه در سخنانی بیان داشت: پارسال پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل تفاهمنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق کارآفرینی امید در گیلان داشتیم.

علیزاده با بیان اینکه با توجه به وضعیت گیلان، نوع اقتصاد آن و بضاعت پایین مردم، وام های کوچک مورد توجه افراد در این استان است، اظهار داشت: سال جاری هشت میلیارد تومان از محل تفاهمنامه یاد شده در نظر گرفته شد که خواستار افزایش این مبلغ تا ۲۰ میلیارد تومان هستیم.

وی خاطر نشان کرد: امسال در راستای اهداف برنامه توسعه استان قدم بر می داریم به طوری که طرح های ارایه شده در کمیته فنی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی موشکافانه با توجه به سیاست های کشور و استان بررسی می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در خاتمه از مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور خواستار اختصاص ۲ میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از شتاب دهنده های کسب و کار شد.