رشت – مدیرکل بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان خواستار استفاده از ظرفیت های مختلف استان جهت احداث پارک موزه دفاع مقدس شد و گفت : جزو آخرین استان ها برای احداث این پارک موزه هستیمو باید این پروژه به سرانجام مطلوب برسد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا سرهنگ پاسدار حسین مصطفی‌پور روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در رشت افزود : در حال حاضر همزمان با  انجام عملیات احداث این موزه، در حال پیگیری محتوای داخل موزه با جمع آوری اسناد، مستند سازی، تاریخ شفاهی و دانشنامه هستیم.

وی عنوان کرد : گیلان یکی از استان های درخشان در حوزه دفاع مقدس است و با توجه به نقش و دستاوردهای گیلانی ها در این دوران،  احداث  پارک موزه دفاع مقدس یکی از ضروریات برای این استان است.

وی همچنین در ادامه از هدفگذاری برای چاپ و تدوین ۵۰ کتاب معارف  دفاع مقدس  در استان طی سالجاری خبر داد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در این جلسه با اشاره برگزاری یادواره سالروز ورود آزادگان به میهن و نیز تولید یک اثر سینمایی و تلویزیونی با محوریت شهیدان‌ انصاری و نورانی و برگزاری دومین کنگره شهید میرزاکوچک جنگی در سال ۱۴۰۰ را از جمله برنامه‌های  پیش بینی شده استان عنوان کرد.

عبدالله پاکاری با اشاره به برآورد هزینه ۶ میلیارد تومانی برای بازسازی ۶۰۰ تابلو در رشت افزود: بازسازی برخی تابلوها و یادمان‌های شهدا در رشت بازسازی شده است.