ایسنا/گیلان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان از چاپ و تدوین ۵۰ کتاب با هدف تبیین معارف دفاع مقدس در گیلان خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا سرهنگ حسین مصطفی پور امروز در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، با بیان اینکه سال جاری مقارن با بزرگداشت چهلمین سالروز شروع جنگ تحمیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس است، اظهار کرد: گرامیداشت این ایام با هدف نهادینه کردن فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر تبیین نقش و اهمیت دفاع مقدس به عنوان نگین درخشان انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ دفاع مقدس ارزشهایی ایجاد کرد که منجر به پیروزی دفاع مقدس شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان شعار محوری چهلمین گرامیداشت هفته دفاع مقدس را «ما قوی هستیم» عنوان و تصریح کرد: کمیته های تخصصی ۱۷ گانه چهلمین سالگرد پیروزی دفاع مقدس در گیلان شکل گرفته است.

مصطفی پور با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی دفاع مقدس تا پایان سال اجرا خواهد شد گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته برای هر هفته یک موضوع و محور انتخاب شده است تا همه دستگاه ها ذیل آن محور فعالیت های خود را انجام دهند.

وی با اشاره به روند اجرایی پارک موزه دفاع مقدس استان یادآور شد: دستاوردهای دفاع مقدس توسط گیلانیان، نیازمند مکانی است که در معرض استفاده عموم برای بهره برداری قرار گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه گیلان جز استان های آخر در راه اندازی این پارک موزه است افزود: گیلان از استان های درخشان در دوران دفاع مقدس است و این ظلم است که استانی با ۸۰۰۰ شهید چنین مکانی نداشته باشد.

مصطفی پور با بیان اینکه پارک موزه دفاع مقدس در سه فاز طراحی شده است گفت: برای احداث پارک موزه دفاع مقدس بودجه دولتی نداریم و امیدواریم در بودجه سال جاری اعتباراتی جهت احداث پارک موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر در نظر گرفتن ردیف اعتباری برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس در گیلان افزود: برای محتوا سازی موزه دفاع مقدس تدوین دانشنامه دفاع مقدس موثر است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان در پایان از چاپ و تدوین ۵۰ کتاب با هدف تبیین معارف دفاع مقدس در گیلان تا پایان سال جاری خبر داد.