ایسنا/گیلان معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان گفت: با انجام  پایش نهاده‌های دامی، نظارت بر عملکرد واحدهای توزیع کننده نهاده برای کاهش قیمت مرغ و گوشت در استان گیلان تلاش می‌شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا محمد درویش‌کردار امروز در جمع خبرنگاران از تشکیل پرونده تخلف گرانفروشی برای ۲۰ شرکت در زمینه تامین انواع نهاده‌های دامی در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس بررسی به عمل آمده و گشت‌های مشترک بازرسی با کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مغایرت  زیادی در خصوص عرضه و قیمت فروش انواع نهاده‌ها و خوراک دام از سوی شرکت‌های واردکننده کشف شد.

وی افزود: در طرح پایش نهاده‌های دامی، نظارت بر عملکرد واحدهای توزیع کننده نهاده  در دستور کار جدی قرار دارد.

 درویش‌کردار ادامه داد: به صورت مستمر برای مهار گران‌فروشی و جلوگیری از اخلال در بازار و نهایتا کاهش قیمت مرغ و گوشت در گیلان تلاش می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان خاطرنشان کرد: با متخلفین عرضه عمده نهاده‌های دامی مماشات نخواهد شد و با دستگاه قضایی نیز هماهنگی لازم انجام شده است.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی تخلفات ارزیابی شده برای ۲۰ پرونده این شرکت بیش از ۷ میلیارد و ۲۰۶ میلیون ریال بود که  به اداره کل تعزیرات  با مستندات لازم به منظور اعمال قانون ارسال شده است.

درویش کردار خواستار همکاری مرغداران و تشکلهای مربوطه برای پیگیری و برخورد با تخلفات موجود از طریق ارایه مستندات و اطلاعات صحیح شد.