آستارا – رئیس جمعیت هلال احمر آستارا از مرگ یک نفر بر اثر سقوط خودرو به دره خبر داد و اعضای هیات نجات غریق این شهرستان، ۲ گردشگر را از غرق شدن در آبهای ساحلی آن نجات دادند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حسین خورشیدی عصر جمعه اظهار کرد: ظهر امروز یک دستگاه خودروی سمند در حوالی روستای گیلده محور آستارا – اردبیل به دره سقوط کرد و سرنشین ۴۰ ساله آن در دم جان باخت و راننده، توسط امدادگران هلال احمر به صورت سرپایی درمان شد.

وی افزود: علت حادثه از سوی عوامل ذیربط در دست بررسی است و خدمات جمعیت هلال احمر تا پایان فصل تابستان در پایگاه امداد جاده آستارا – اردبیل، با استقرار پنج امدادگر در هر روز ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به مسافران توصیه کرد، در حوادث جاده‌ای با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

محور آستارا – اردبیل از مسیرهای ارتباطی استان های گیلان و اردبیل و اغلب از حجم تردد بالا برخوردار است.

رئیس هیات نجات غریق آستارا هم گفت: امروز ۲ گردشگر در طرح سالمسازی سفیر امید و منطقه خطر آفرین نوار ساحلی آستارا در معرض خطر خفگی قرار داشتند و با حضور به موقع ناجیان غریق، از غرق شدن نجات یافتند.

حسین انزابی ادامه داد: با توجه به استقبال مسافران از ساحل آستارا، ۱۵ ناجی در نوار ساحلی استقرار یافته‌ اند و ساعت کار آنها از هشت تا ۲۰ است و گردشگران از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی در حاشیه دریای خزر، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.