ایسنا/گیلان نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی از احیای مجدد داروخانه تاریخی و یکصد ساله این بندر مرزی خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا غلامرضا مرحبا، لحظاتی پیش در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار کرد: داروخانه رازی آستارا با حدود یکصد سال قدمت متعلق به جمعیت هلال احمر و یکی از قدیمی ترین داروخانه های کشور با معماری و بنایی منحصر به فرد است.

وی با بیان اینکه این داروخانه به زودی با هدف عرضه داروهای خاص و تک نسخه ای احیا خواهد شد، ادامه داد: پس از بازسازی و تجهیز، بیماران برای تأمین این نوع داروها به شهرهای همجوار مسافرت نخواهند کرد.

مرحبا در بخش دیگر سخنان خود به تجهیزات موجود در جمعیت هلال احمر آستارا اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی نجات و یک دستگاه خودروی پشتیبان در آستارا مورد استفاده قرار گرفته است که در جلسه ای که اخیرا با رئیس جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد با اختصاص یک دستگاه آمبولانس جدید به این شهرستان موافقت شد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در حوزه های امداد و نجات و مدیریت بحران اقدامات مهمی انجام می دهد، تصریح کرد: فعالیت این سازمان گسترده است و با توجه به موقعیت توریستی و گردشگرپذیری آستارا، تقویت امکانات هلال احمر در این شهرستان از الزامات است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه در روزهای گذشته جلسه ای با معاون عمران روستایی بنیاد مسکن برگزار شد، توضیح داد: به زودی طرح هادی ۱۰ روستای این شهرستان بازنگری خواهد شد.

وی اضافه کرد: در دو بخش مرکزی و لوندویل آستارا ۴۴ روستا دارای طرح هادی هستند و یکی از مهمترین برنامه های بنیاد مسکن، اجرای این طرح ها با هدف ساماندهی ساخت و سازها و رفاه روستائیان است.