آستارا – جمعی از دوستداران طبیعت و محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست آستارا، از طبیعت این شهرستان ۵۰۰ کیلو گرم زباله جمع‌آوری کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا روز جمعه در حاشیه پاکسازی طبیعت در حوالی باغ پرندگان این شهرستان اظهار کرد: حضور شهروندان و گردشگران در محدوده باغ پرندگان و پارک طبیعت گردی آستارا موجب انباشت زباله های غیر بازیافت می شود و حیات پرندگان و دیگر گونه های جانوری را به خطر می اندازد.

مصطفی فلاح بیان کرد: امروز حدود ۵۰۰ کیلو گرم زباله جمع آوری شد و داشتن محیط زیست سالم مساله ای حیاتی است و مردم و گردشگران با رعایت اخلاق طبیعت گردی و آموزه های دینی در حفظ طبیعت کوشا باشند.

وی اضافه کرد: آموزش حفاظت محیط زیست در مدارس و مهد کودک ‌ها مهم است و باید برنامه های جدیدی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد و برای دستیابی به محیط زیست پایدار توام با توسعه، آموزش های عمومی فراگیر شود.

وی ادامه داد: حضور فعالان محیط زیست و تقویت تشکل های مردمی در حفظ طبیعت، نقش محوری دارد و رویکرد دولت تدبیر و امید، توجه به نهادهای مدنی و تقویت مشارکت های اجتماعی است و در آستارا نیز به این امر توجه می شود.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و میزان تولید زباله در آن، با حضور گردشگران افزایش می یابد.