آستارا – شهرداری آستارا از افرادی که در زنده‌گیری و انتقال سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب به محل معین نگهداری آنها، همکاری کرده بودند، با اهدای هدایایی تجلیل کرد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا شهردار آستارا روز دوشنبه در این آئین در شهرداری این شهر اظهار کرد: شهروندان از مشاهده سگ های رها و بی صاحب در شهر گلایه می کنند و فعالان اجتماعی و اعضای سازمان مردم نهاد جمعه های مهربانی، ظرف یک ماه گذشته ۶۵ قلاده سگ ولگرد را از نقاط مختلف شهر جمع آوری کرده اند.

جواد معیتی بیان کرد: شهرداری آستارا زمینی محصور به مساحت ۵۰۰ متر مربع را در نزدیکی باغ پرندگان برای تیمار و نگهداری سگ های ولگرد اختصاص داده است و سگ ها به صورت مرتب انگل زدایی و واکسینه می شوند.

وی اضافه کرد: سگ های نگهداری شده در آن مکان روزانه ۶۵ کیلوگرم غذا مصرف می کنند و شهرداری به مراکز فروش دام و طیور، مواد غذایی و ماهی فروشان، کیسه زباله رایگان توزیع کرده تا دورریز مواد غذایی را تفکیک کنند و برای تغذیه سگ ها استفاده شود.

معیتی گفت: از سگ هایی که به تشخیص دامپزشک، خطری برای سلامتی جامعه ندارند در محیط های دامپروری، صنعتی و کشاورزی به عنوان حیوانات نگهبان استفاده می شود.

 شهردار آستارا از شهروندان خواست، مشاهده سگ‌های بدون صاحب و ولگرد را به شهرداری گزارش کنند.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن یکی از ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.