رشت-ایرنا- بخشدار بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: دهیاران از تغییر کاربری غیر مجاز اراضی و زمین های کشاورزی در منطقه جلوگیری و متخلفین را به مراجع نظارتی و قضائی معرفی کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا محمد حسن خواه روز دوشنبه در نشستی به مناسبت روز دهیار در محل بخشداری آستانه اشرفیه ، جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز اراضی در روستاها را ضروری دانست و افزود: جلوگیری از تصرف غیر قانونی اراضی ملی باید در اولویت فعالیت دهیاران قرار بگیرد.

وی در ادامه بر همکاری دهیاران با مسئولان ادارات و نهادها تاکید و یادآور شد: همچنین جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در مناطق روستایی این منطقه  از اهمیت بسزایی برخوردار است که می تواند در حفظ بافت سنتی روستا موثر باشد.

حسن خواه با بیان اینکه کلیه دهیاران باید فعالیت های خود را با رعایت اصول قانونی به انجام برسانند ادامه داد: انتظار می رود دهیاران با توجه به اعتباراتی که در اختیار دارند نسبت به خدمت رسانی مطلوب به مردم اقدام و فعالیت های عمرانی را بر اساس نیاز روستاهای خود به انجام برسانند.

وی بر لزوم ساماندهی زباله های روستایی در این منطقه نیز تاکید و یادآور شد: دهیاران ضمن توجه به حفظ اراضی و منابع خدادادی و ملی زمینه توسعه مناطق روستایی را فراهم کنند.

حسن خواه از تلاش دهیاران در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا قدردانی و تصریح کرد: انتظار می رود فعالیت دهیاران در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا در مناطق روستایی همچنان  با انجام برنامه های پیشگیرانه و اطلاع رسانی مناسب به مردم تداوم داشته باشد.

جمع آوری سلاح های غیر مجاز ، لزوم اجرای مصوبات شورای ترافیک ، زیباسازی معابر ، انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص بروز هرگونه سرقت .در مناطق روستایی از دیگر مطالب عنوان شده در این نشست بود.

در ادامه نیز با اهداء لوح از تلاش های و زحمات دهیاران بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه قدردانی شد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد.بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه دارای ۷۲ روستاست که از این تعداد ۵۸ روستا دارای دهیاری مصوب اند.