رشت – استاندار گیلان گفت: صداقت در رفتار، کمال همراهی مردم با مسئولان را به دنبال دارد و باید این مهم همواره مورد توجه باشد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا  به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع عصر یکشنبه در گفت وگوی زنده تلفنی با یادواره رسانه ای شهیدان انصاری تنها استاندار شهید کشور و شهید نورانی معاون وی و ۲۵۷ شهید کارمند استان اظهار داشت: شهیدان انصاری و نورانی از جمله شهدای ممتازی بودند که عمر دنیایی خود را بدون وقفه در خدمت اسلام ، ارزش های انسانی و مردم گذاشتند و آنچه باعث شد تا عمر کوتاه خدمت این دو شهید والامقام در گیلان ماندگار و بی بدیل باشد؛ بزرگ‌منشی، مردمی بودن، داشتن روحیه‌ای مالامال از تعهد و ایمان به نظام و انقلاب اسلامی بود.

وی ادامه داد: به یقین پیام‌های زندگی درس‌آموز شهیدان انصاری و نورانی، تکلیفی بزرگ برای همه‌ خدمتگزاران نظام بویژه در استان گیلان در مسیر انجام وظایف‌شان در قبال مردم است.

وی ؛ ساده‌زیستی در رفتار و گفتار را از خصوصیت‌های بارز شهیدان انصاری و نورانی عنوان کرد و گفت : مردم گیلان خاطرات خوبی از این شهیدان در ذهن دارند.

زارع یادآور شد: معتقدم صداقت در رفتار، کمال همراهی مردم با مسئولان حتی در مقاطعی که شاهد برخی تنگناها باشند را به دنبال خواهد داشت و اعتقاد راسخ دارم در این راستا باید شهیدان انصاری و نورانی را الگوی خود بدانیم.

شهیدان علی انصاری و علیرضا نورانی در ١٥ تیرماه سال ١٣٦٠ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، در مسیر عزیمت به محل کار خود (استانداری گیلان) در خیابان لاکانی شهر رشت به دست منافقان به شهادت رسیدند.

صبح امروز (یکشنبه) نیز در مراسمی با حضور استاندار گیلان، خانواده شهیدان انصاری و نورانی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، محل شهادت آن شهیدان والامقام در رشت گلباران و به مقام شامخ آنان ادای احترام شد.