رشت- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : واگذاری اراضی ملی به متقاضیان سرمایه گذاری باید با توجیه اقتصادی طرح همراه باشد

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا  یونس رنجکش روز پنجشنبه در کارگروه بررسی اهلیت سرمایه گذار برای دریافت زمین اظهار داشت : مدیران و کارشناسان مربوطه باید با دقت کامل وضعیت و توان متقاضیان را در چگونگی اجرای طرح های اقتصادی مورد ارزیابی قرار دهند.
وی اضافه کرد : در سال های گذشته زمین های مختلفی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که متاسفانه هیچگونه اقدامی برای سرمایه گذاری و اجرای طرح انجام نداده اند که باید این اراضی در اختیار سرمایه گذاران جدید قرار گیرد.
وی افزود : اگرچه ممکن است دلایل مختلفی از جمله دریافت مجوز های قانونی برای عدم اجرای طرح های سرمایه گذاری متقاضیان وجود داشته باشد اما باید تلاش شود با اصلاح مقررات و ارزیابی های بهتر از شرایط و ضوابط از به هدر رفتن این سرمایه های ملی که گاهی مورد سو استفاده نیز قرار می گیرند جلوگیری شود.
رنجکش گفت : واگذاری اراضی ملی برای سرمایه گذاری باید به تولید ثروت و ارزش افزوده منجر شود و در این زمینه ارزیابی توان اقتصادی و اهلیت فنی و حرفه ای متقاضیان بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به محدود بودن اراضی ملی قابل واگذاری برای اجرای طرح های سرمایه گذاری در گیلان یاد آور شد : این استان با سایر نقاط کشور در واگذاری و در اختیار قرار دادن زمین با دشواری و کمبودهایی مواجه است که باید با دقت بیشتری انجام شود.
وی اظهار داشت ؛  زمین در گیلان با توجه به شرایط اقلیمی و پوشش منابع طبیعی و کشاورزی بودن اراضی آن از ارزش بالایی برخوردار است پس در واگذاری ها باید با در نظر گرفتن ارزش های اقتصادی طرح ها و توان سرمایه گذاری ها برای تولید ارزش افزوده بالا عمل شود.
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان در خاتمه گفت  : برای هر متقاضی که اقدام به درخواست زمین می کند باید از مجاری مربوطه ارزیابی های لازم انجام تا از آسیب رسیدن به منابع ملی و به هدر رفتن این سرمایه ها و معطل ماندن سرمایه گذاری های کلان جلوگیری شود.