رشت – مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: امروز باید تلاش شود با حمایت متولیان ارشد استان ، ورزشکاران را در سرزمین خویش ماندگار کنیم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا مریم بخشی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بیان کرد: امروز کشورهای خارجی تلاش در جذب ورزشکاران شاخص کشور دارند  و باید تلاش شود از این ورزشکاران حمایت شود.
وی تاکید کرد: آنچه امروز دارای اهمیت ویژه است حمایت از ورزشکاران و ایجاد انگیزه برای آنان است چرا که نخستین موضوعی که از سوی آنان برای ترک کشور مطرح می شود حمایت نشدن و حتی دریغ از یک تجلیل ساده از آنان است .
وی با بیان اینکه امروز تبیین و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب یکی از موضوعات حائز اهمیت این اداره کل است افزود: توجه به وضعیت ورزشکاران شاخص از سوی متولیان ارشد استان موجب ایجاد انگیزه در آنان خواهد شد و می بایست تلاش کرد شرایطی فراهم شود تا جوانان ورزشکار در کشور خودشان ماندگار شوند و برای مردم سرزمین خودشان افتخار آفرین باشند .

توجه به فرهنگ عفاف و حجاب باید از ادارات شروع شود
فرمانده انتظامی گیلان نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با بیان اینکه در حوزه امنیت اجتماعی اقدامات خوبی در استان انجام شده است گفت: در بحث عفاف و حجاب ،نیروی انتظامی باید آخرین رده ورود در این حوزه باشد اما متاسفانه این موضوع در جامعه وارونه شده است.
سردار عزیزالله ملکی با بیان اینکه همه متولیان فرهنگی می بایست در توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ورود کنند افزود : اجرای طرح ناظر، طرح مثمری بود که بازخورد بسیار مثبتی در کشور داشت.
وی با انتقاد از منفعل بودن برخی مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به موضوع عفاف و حجاب گفت : اگر خواهان ارتقاء وضعیت عفاف و حجاب در استان هستیم باید این اصلاح از ادارات استان آغاز شود.

مجوزهای موسیقی زنده محدود و با نظارت انجام می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این نشست ضمن قدردانی از تعامل نیروی انتظامی گفت : مجوزهای این اداره کل در بخش موسیقی زنده محدود و با نظارت کامل انجام می شود.
فیروز فاضلی با بیان اینکه بهتر است برخوردهای سلبی صورت نگیرد افزود: مجوزهای این اجراها یک ماهه و برای ۱۴ سفره خانه سنتی در استان صادر شده و در صورت مشاهده کوچکترین تخلف ،این مجوزها تمدید نمی شود.
وی تاکید کرد: کسب هرگونه موفقیت در سایه تعامل امکان پذیر است.