رشت – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: گزارش ها نشان می دهد مراسم عزا و عروسی با جمعیت ۵۰۰ نفر در سطح استان در حال برگزاری است که بدون اغراق می توان گفت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر بدون علامت مبتلا به این بیماری خواهند شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا دکتر آبتین حیدرزاده روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در رشت با اعلام هشدار نسبت به شیوع مجدد ویروس کرونا در استان گیلان افزود: شمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری بیماران استان در مراکز ICU در حال افزایش است.

وی اظهار داشت: روزانه ۵۰ نفر از گیلانیان در بیمارستان ها بستری می شوند به طوری که مراکز ICU در حال افزایش تعداد پذیرش و ترخیص بیماران نیز در حال کاهش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: آمارها نشان می دهد شیوع بیماری در بین جمعیت سالمندان در حال افزایش است و این احتمال می رود که میزان جانباختگان در این استان افزایش یابد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی  اضافه کرد: اگر مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند و مانند شرایط عادی در تجمع ها حضور داشته باشند به طور یقین مبتلایان به بیماری کرونا افزایش می یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از مردم خواست تا در تجمعات حضور نیابند و در مراسم  عزا و عروسی شرکت نکنند.