رشت – نماینده ولی فقیه در گیلان بیان کرد: ریزش های اقتصادی در جامعه معلول بی توجهی به فرهنگ است و مسئولان باید در راستای استمرار و استحکام فرهنگ جامعه کار کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا آیت الله رسول فلاحتی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اهمیت موضوع عفاف و حجاب افزود: بنا نیست کار مقطعی، احساسی و پلیسی داشته باشیم بلکه می خواهیم کار شرعی ماندگار برای نسل بعد انجام دهیم.
وی اظهار داشت: این کار ربطی به دولت ها ندارد؛ دولتها با هر نگرش اجتماعی سیاسی که دارند این کار سامانه دولت ها را پایاتر می کند و دولتی موفق است که جامعه هدف او مردمی با بینش ها و نگرش های  درست و صحیح  منبعث از اسلام  باشد.
وی ادامه داد: امروز که جامعه غربی که دامنشان آلوده به شرایط کنونی شده معلول اندیشه حاکمان جامعه است و اگر حاکمان بخواهند مصون از انحرافات، لغزش ها و ریزش های اقتصادی باشند باید دارای مردمی بافرهنگ و ثبات قدم و بصیرت لازم باشند.
آیت الله فلاحتی بیان کرد: ورود پلیس به صورت قانونمند  کار مقطعی است؛  قرار نیست کاری به دور از عقلانیت ،تدبیر و بدون شریعت باشد مدیران باید ارائه نظریه بدهند ؛ در طول ۴۰ سال  نظریه از سوی مردم و دانشگاهیان ارائه شد اما در مقام اجرا ضعیف عمل شده است .
وی با تقدیر از انسجام کاری در خصوص مقابله با بحران کرونا در کشور گفت: اگر امروز در بخش اقتصادی ریزش داریم معلول بی توجهی به فرهنگ است ؛ فرهنگ ،نظارت،  توجه و هشدار است و اندیشمندان  از مسئولان مطالبه گر هستند؛ اگر به فرهنگ توجه می شد ریزش های اقتصادی بوجود نمی آمد .
آیت الله فلاحتی نظارت و گفتمان را لازمه کار فرهنگی دانست و گفت: انتقال تجارب یکی از موارد حائز اهمیت است و برخورد سلبی راه  آخر است راهکار اولیه و متوسطه نیست.
نماینده ولی فقیه در گیلان،  زمین خواری ها، کوه خواری ها را  از مصادیق نبود فرهنگ درست عنوان و  از رسانه ها درخواست کرد درباره مسائل فرهنگی حرف بزنند و در اختیار مسائل فرهنگی باشند .