ایسنا/گیلان معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ۱۳۲۰ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در استان با تمرکز بر فعالیت در بستر فضای مجازی از ۱۴ تیر آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا جمیل عباسی غریب در جلسه اوقات فراغت دانش‌آموزان استان با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از اوقات فراغت، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان، کلاس‌های تابستانی به صورت مجازی در بستر شبکه شاد برگزارمی‌شود.

وی افزود: با تاکید ستاد ملی پیشگیری از کرونا در اجرای «پویش در خانه بمانیم» و به استناد آیین‌نامه فعالیت‌های تابستانی ضمن بهره مندی از امکانات و قابلیت‌های موجود شبکه آموزشی دانش‌آموزان «شاد» برنامه‌های پرورشی و فرهنگی منسجم، جامع، پرنشاط و هدف‌دار متناسب با نیازها و علایق دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف پیش‌بینی شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برنامه‌های متنوع اوقات فراغت دانش‌آموزان و همکاری مراکز و سازمان‌های مختلف، خاطرنشان کرد: در بهینه سازی برنامه‌های تابستانی، کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان بسیج دانش‌آموزی، سازمان جوانان هلال احمر، مراکز دارالقرآن، پژوهش سراها، مجتمع‌های ورزشی و… آموزش و پرورش گیلان را در اجرای هر چه بهتر برنامه‌ها یاری می‌دهند.

عباسی غریب با اشاره به نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی، تصریح کرد: مدیران این پایگاه‌ها باید تمام مراحل تشکیل پایگاه و فرآیندهای ثبت‌نام و تشکیل کلاس‌ها را در شبکه آموزشی دانش‌آموز(شاد) انجام دهند و در مناطقی هم که امکان برگزاری کلاس‌های حضوری به صورت محدود وجود دارد مطابق سال‌های گذشته ثبت‌نام از طریق سامانه اوقات فراغت در «همگام» انجام می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌های پایگاه‌های اوقات فراغت از ۱۴ تیر ماه آغاز می‌شود و تا پایان مرداد در شش هفته با رعایت کامل نکات بهداشتی ادامه دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی مناسب اوقات فراغت دانش‌آموزان و پیش‌بینی ۱۳۲۰ پایگاه، تصریح کرد: نشاط افزایی، جهت دهی استعدادهای دانش‌آموزان بر اساس آموزه‌های اخلاقی، آموزش مهارت‌های زندگی و تفریحات سالم و ایجاد روحیه مشارکت در کارهای گروهی از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های بهینه سازی اوقات دانش‌آموزان در تابستان امسال است.

گفتنی است؛ در تابستان سال گذشته ۱۲۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در ۱۲۰۸ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت از برنامه‌های متنوع آموزش و پرورش بهره مند شدند.