ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: برطرف کردن معضل پسماند باید تبدیل به فرهنگ عمومی شود و این امر با جداسازی زباله از مبدا امکانپذیر است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا آیت الله رسول فلاحتی امروز در جریان بازدید از شرکت طراحی و تولید دستگاه ضد عفونی هوا و سطوح با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان رودسر با قدردانی از تلاش جوانان خلاق و مبتکر استان اظهار کرد: بازوان قدرتمند جوانان مبتکر و خلاق گیلانی را می بوسم.

وی با قدردانی از تلاش و تفکر جوانان نسبت به موضوع های روز جامعه، افزود: از اینکه جوانان برای محیط زیست و سلامت جامعه طرح و برنامه دارند و حتی در مقام عمل به آن رسیدند، قدردانی می کنم.

آیت الله فلاحتی بر حمایت مسئولان از فعالیت ها در راستای سلامت مردم و محیط زیست تاکید کرد و گفت: اکنون پسماند به چالش استان تبدیل شده است و اگر در گذشته مسئولان در این باره اقدام می کردند با این معضل مواجه نبودیم.

وی، خواستار بسیج تمام مجموعه ها برای حمایت از جوانان خلاق و مبتکر شد و بیان کرد: برطرف کردن معضل پسماند باید تبدیل به فرهنگ عمومی شود و این امر با جداسازی زباله از مبدا امکانپذیر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر ترویج فرهنگ تبدیل جداسازی پسماند در جامعه، اظهار کرد: پسماند همان طلای کثیف است و به طور قطع باید برای این موضوع فرهنگ سازی شود.

وی با بیان اینکه در امر سلامت پیشگیری مقدم بر مبارزه است، تصریح کرد: عرصه سلامت نیازمند فرهنگ سازی برای آحاد جامعه است.

صدور گواهینامه عفونت زدایی در هوا و سطوح برای دستگاه ضد کرونا

رئیس پارک علم و فناوری رودسر نیز در جریان بازدید مذکور از صدور گواهینامه عفونت زدایی در هوا و سطوح برای دستگاه ضد کرونا خبر داد و گفت: دستگاه ضد کرونا با مکش هوا تمام ویروس ها را در محیط از بین می برد.

عادل رنجی با اشاره به صدور تاییدیه از بین برنده ویروس آنفلوآنزا توسط دستگاه ضد عفونی هوا و سطوح، بیان کرد: دستگاه مذکور تمام میکروارگانیسم های هوا را غیر فعال می کند و در لحظه میکروب ها غیر فعال می شوند بنابراین امکان انتقال ویروس به صفر می رسد.