آستارا – فرماندار آستارا گفت: شهروندان و گردشگران در طرح های سالمسازی نوار ساحلی این شهرستان، فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این زمینه شیوع بیماری کرونا را فراهم می‌کند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا حسن رستم زاد روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: آلاچیق ها و پارک های نوار ساحلی از مکان های شیوع کروناست و مردم در ساحل آستارا از ماسک استفاده کنند.

وی بیان کرد: افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در آستارا نتیجه جدی نگرفتن نکات بهداشتی است و مدیران طرح های سالمسازی و شهرداری های آستارا و لوندویل، فرهنگ بهداشت و سلامت را ترویج کنند.

وی ادامه داد: از چند روز قبل هفت پزشک متخصص در بیمارستان آستارا حضور یافته اند و دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تامین پنج پزشک متخصص دیگر برای این مرکز درمانی موافقت کرده است.

فرماندار آستارا گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ۱۰۰ درصد جمعیت این شهرستان و تعدادی از گردشگران نیز غربالگری شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: بازگشایی تالارها، قلیانسراها و رستوران ها باعث تشدید شیوع کرونا در این شهرستان شد و با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی قلیانسراها تعطیل خواهند شد.

نظام عباسی اظهار کرد: میانگین سنی مبتلایان کرونا و بستری در بیمارستان آستارا ۳۰ تا ۵۰ سال است و در فصل پاییز، افزایش شیوع کرونا را شاهد خواهیم بود و قطع زنجیره این بیماری، نیازمند همکاری مردم و مسئولان است.

 ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده و بنا بر مصوبات ستاد ملی مبارزه با این بیماری استفاده از ماسک، در خانه ماندن و فاصله گذاری اجتماعی راهکارهای پیشگیری از آن است.

شبکه بهداشت و درمان آستارا با یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی، ۶ مرکز بهداشتی، یک مرکز درمانی در بخش لوندویل، ۲۵ خانه بهداشت و حدود ۵۰۰ نیروی انسانی خدمات رسانی می کند.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.